top of page

Minulé ročníky

Na historicky první Maltě sice chyběl kvůli kolizi v přípravě vítěz českého turnaje Zimní Tipsport Ligy (ZTL) Baník Ostrava, který se měl automaticky jako vítěz kvalifikovat, ale kvalitní obsazení měl díky loňskému vítězi turnaje ZTL Brnu i celkově druhému týmu v pořadí, FC MAS Táborsko, který nahradil Baník. 

Sice se jednalo o druholigový klub, ale ten je v České republice známý a unikátní svými úspěchy při vyhledávání talentovaných afrických hráčů. Jejich skauti objevili a do velkého fotbalu připravili hráče jako např. Abdallah Sima (Slavia Praha, Brighton), nebo Ibrahima Traoré (SK Slavia Praha). Skvělou úroveň slibovala také účast pozvaných slovenského mistrovského klubu Slovan Bratislava a tradičního českého prvoligového klubu, podporovaného automobilkou Škoda, Mladé Boleslavi.  

S 1. ročníkem turnaje si nejlépe poradilo Brno, které ve finále překvapivě zdolalo favorizovaný Slovan Bratislava 3:0. Souboj o třetí místo s Táborskem ovládla Mladá Boleslav. Součástí týdenního pobytu klubů na Maltě byla i zápasová konfrontace se špičkovými maltskými týmy. Všechny zápasy se odehrály na národním stadionu Ta Qali. Na závěr tréninkového kempu na Maltě se Zbrojovka utkala s lídrem místní soutěže Hibernians FC,  Táborsko poměřilo síly s Floriana FC, Mladá Boleslav nastoupila proti Balzan FC a poslední zápas česko-slovenského vystoupení na Maltě obstaral Slovan Bratislava a Gzira United.      

Semifinále 

Na národním maltském stadionu Ta Qali se v sobotním semifinále utkali druholigové celky Brno s Táborskem a vrcholem odpoledne byl duel Mladé Boleslavi se Slovanem Bratislava.  

V prvním duelu přehrálo Brno Táborsko 2:0 góly zkušených Lukáše Magery a Michala Škody a Zbrojovku tak čekalo v pondělí finále proti Slovanu Bratislava.  

Vedoucí celek slovenské ligy těsně porazil Mladou Boleslav 2:1. Cizinecká legie slovanistů ovládla první poločas po gólech Šporara a Čavriče. Jenže po prostřídání hráčů už ve druhém diktovala tempo zápasu Boleslav. Povedenou kombinaci Komličenka s Fulnekem zakončil druhý jmenovaný a bylo o co hrát. Blízko byl penaltový rozstřel, který by následoval po remíze, jenže ruskému kanonýrovi Komličenkovi chytil penaltu v závěru utkání brankář Šulla, a Slovan tak hubený náskok uhájil.  

Finále 

Finálový den Tipsport Malta cupu přinesl nejen očekávané vítězství Mladé Boleslavi 3:1 v souboji o 3.  místo nad Táborskem, ale především velké překvapení ve finále. Na maltském národním stadionu Ta Qali především výsledkově jednoznačně přehrála Zbrojovka Brno sebevědomý Slovan Bratislava 3:0. V dalším programu týdenního kempu na Maltě si ještě všechny týmy vyzkoušely konfrontaci s předními kluby maltské první ligy. 

1. ročník Tipsport Malta Cup 2019 

Tipsport
Malta Cup 2023

  TÝMY  

OHLASY

Určitě bychom turnaj doporučili dál, pro nás to byly dva skvělé zápasy
a tréninkový týden po všech stránkách ve skvělých podmínkách...

Martin Švejnoha
WSG Tirol

10

3. ročník

Tipsport Malta Cup 2021

Ohlédnutí se za 2. ročníkem

20

2. ročník

Tipsport Malta Cup 2020

Ohlédnutí se za 2. ročníkem

visit-malta_RET.png
logo maltský svaz_RET.png
ČT_sport_logo.png
bottom of page