top of page

Minulé ročníky

Na historicky první Maltě sice chyběl kvůli kolizi v přípravě vítěz českého turnaje Zimní Tipsport Ligy (ZTL) Baník Ostrava, který se měl automaticky jako vítěz kvalifikovat, ale kvalitní obsazení měl díky loňskému vítězi turnaje ZTL Brnu i celkově druhému týmu v pořadí, FC MAS Táborsko, který nahradil Baník. 

Sice se jednalo o druholigový klub, ale ten je v České republice známý a unikátní svými úspěchy při vyhledávání talentovaných afrických hráčů. Jejich skauti objevili a do velkého fotbalu připravili hráče jako např. Abdallah Sima (Slavia Praha, Brighton), nebo Ibrahima Traoré (SK Slavia Praha). Skvělou úroveň slibovala také účast pozvaných slovenského mistrovského klubu Slovan Bratislava a tradičního českého prvoligového klubu, podporovaného automobilkou Škoda, Mladé Boleslavi.  

S 1. ročníkem turnaje si nejlépe poradilo Brno, které ve finále překvapivě zdolalo favorizovaný Slovan Bratislava 3:0. Souboj o třetí místo s Táborskem ovládla Mladá Boleslav. Součástí týdenního pobytu klubů na Maltě byla i zápasová konfrontace se špičkovými maltskými týmy. Všechny zápasy se odehrály na národním stadionu Ta Qali. Na závěr tréninkového kempu na Maltě se Zbrojovka utkala s lídrem místní soutěže Hibernians FC,  Táborsko poměřilo síly s Floriana FC, Mladá Boleslav nastoupila proti Balzan FC a poslední zápas česko-slovenského vystoupení na Maltě obstaral Slovan Bratislava a Gzira United.      

Semifinále 

Na národním maltském stadionu Ta Qali se v sobotním semifinále utkali druholigové celky Brno s Táborskem a vrcholem odpoledne byl duel Mladé Boleslavi se Slovanem Bratislava.  

V prvním duelu přehrálo Brno Táborsko 2:0 góly zkušených Lukáše Magery a Michala Škody a Zbrojovku tak čekalo v pondělí finále proti Slovanu Bratislava.  

Vedoucí celek slovenské ligy těsně porazil Mladou Boleslav 2:1. Cizinecká legie slovanistů ovládla první poločas po gólech Šporara a Čavriče. Jenže po prostřídání hráčů už ve druhém diktovala tempo zápasu Boleslav. Povedenou kombinaci Komličenka s Fulnekem zakončil druhý jmenovaný a bylo o co hrát. Blízko byl penaltový rozstřel, který by následoval po remíze, jenže ruskému kanonýrovi Komličenkovi chytil penaltu v závěru utkání brankář Šulla, a Slovan tak hubený náskok uhájil.  

Finále 

Finálový den Tipsport Malta cupu přinesl nejen očekávané vítězství Mladé Boleslavi 3:1 v souboji o 3.  místo nad Táborskem, ale především velké překvapení ve finále. Na maltském národním stadionu Ta Qali především výsledkově jednoznačně přehrála Zbrojovka Brno sebevědomý Slovan Bratislava 3:0. V dalším programu týdenního kempu na Maltě si ještě všechny týmy vyzkoušely konfrontaci s předními kluby maltské první ligy. 

1. ročník Tipsport Malta Cup 2019 

vysledky - 1. rocnik

Tipsport
Malta Cup 2023

  TÝMY  

OHLASY

Určitě bychom turnaj doporučili dál, pro nás to byly dva skvělé zápasy
a tréninkový týden po všech stránkách ve skvělých podmínkách...

Martin Švejnoha
WSG Tirol

Finále

ŠK Slovan Bratislava - FC Zbrojovka Brno 0:3 (0:3) 

Branky: 33. Šumbera, 42. Bariš, 44. Pavlík. 

ŠK Slovan Bratislava: Šulla (45. Greif) - Medvedev, Apau, Bajrič, Šporar, Dražič, Čavrič, Savičevič, Ljubičič, Kadfi Moh, Blazhikov. Střídající: Potoma, Villar, De Kamps, Holman, Cmiljanič, Strelec, Sukhotskyi. 
FC Zbrojovka Brno: Halouska - Sukup, Pavlík, Kryštůfek, Eismann, Štěpanovský, Bariš, Krejčí, Šumbera, Škoda, Přichystal. Střídající: Zikl, Sedlák, Magera, Jurásek, Gáč, Jambor. 

 

 


O 3. místo

FC MAS Táborsko - FK Mladá Boleslav 1:3 (1:2) 

Branky: 31. Kopřiva - 10. a 40. Přikryl, 51. D. Hašek. 
 

FC MAS Táborsko: Zadražil - Navrátil, Hasil, Čermák, Kučera, Pilík, Musiol, Klusák, Schramhauser, Šandera, Kopřiva. Střídající: Němeček, Pfeifer, Vozihnoj, Berešík, Kodad, Březina, Rondič. 
FK Mladá Boleslav: Stejskal - Matějovský, Komličenko, Hájek, Přikryl, Fulnek, Hašek, Šušnjar, Takács, Ewerton, Novák. Střídající: Tataev, Ladra, Hubínek, Klíma, Pech, Provazník, Tvaroh. 

10

3. ročník

Tipsport Malta Cup 2021

Ohlédnutí se za 2. ročníkem

20

2. ročník

Tipsport Malta Cup 2020

Ohlédnutí se za 2. ročníkem

visit-malta_RET.png
logo maltský svaz_RET.png
ČT_sport_logo.png
bottom of page