top of page

Minulé ročníky

3. Ročník Malty ovládli fotbalisté rakouského Tirolu 

Vítězem mezinárodní turnaj Tipsport Malta Cup 2021 se stali fotbalisté WSG Swarovski Tirol Wattens, kteří ve finále, které skončilo v základní hrací době 1:1, porazili 5:4 na penalty Sigmu Olomouc. Třetí místo brala Zbrojovka Brno po těsné výhře 1:0 nad Spartakem Trnava. 

Tipsport Malta Cup letos jediným turnajem v Evropě 
Týden na Maltě byl specifický a možná už nikdo z hráčů nic podobného nezažije. Testování 72 hodin před odletem, izolace od okolního světa během turnaje, ale ve finále na Maltě všechno běželo normálně a kluby se mohly věnovat v ideálních klimatických podmínkách turnajovým zápasům a především tréninku a přípravě na druhou část sezony, která v celé řadě evropských zemí začíná nezvykle brzy. 

„Pandemie koronaviru překopala veškeré plány už během organizace turnaje. Třeba česká fotbalová liga má přestávku jen tři týdny. Právě soutěžní změny termínů v České republice, Rakousku i na Slovensku nám velice zkomplikovaly přípravu turnaje. Situace nám vůbec nepřála ani z hlediska složitých podmínek pro cestování, mnoha hygienických opatření.  Tipsport Malta Cup je tak jediným fotbalový turnajem v Evropě, který se podařilo v zimním období uspořádat. Známý Atlantic Cup v Portugalsku, turnaj na Kypru, všechny pořadatelé nakonec zrušili,“ potvrzuje výjimečnost celé akce Helmut Amhof z pořádající agentury MFA SportsPlus. ​​​​​​​ 

Soustředění v teple byla správná volba 
Fotbalisté žili po celý týden ve svých bublinách. V hotelu, v autobusech, na trénincích a potkali se jen na hřišti během zápasů. Bylo to pro ně jiné než v předchozích letech, kdy se týmy dostaly třeba k prohlídce hlavního města Vallety. Tipsport Malta Cup ale nakonec proběhl naprosto hladce bez jakýchkoliv komplikací a hráči i trenéři se shodují, že rozhodnutí odjet s Tipsportem za teplem na týdenní přípravu bylo správné. 

vysledky - 3. rocnik

Semifinále

SK Sigma Olomouc – FC Spartak Trnava 2:1 (0:0)

Branky: 58. Daněk, 89. Radič – 84. Kotlár.
Rozhodčí: Mangion – Francalanza, Spencer (MLT).

 

SK Sigma Olomouc: Mandous Látal (72. Yunis), Beneš (46. Štěrba) , Poulolo, Vepřek (46. Zmrzlý) Hála (46. Sladký), Houska, Breite (46. Greššák), Chytil (46. Daněk), Pablo (86. Šíp) Nešpor (46. Radič).
FC Spartak Trnava: Takáč – Turňa (10. Koštrna), Grič, Tumma ©, Jendrek – Kóša, Kolesár, Benovič – Gembický, Kotlár, Olejník. Střídající: Rusov – Tsaousis, Karhan, Mihál, Mikovič, Vlasko, Savvidis, Cabral, Koštrna.


FC Zbrojovka Brno – WSG Swarovski Tirol Wattens 0:2 (0:0)

Branky: 67. Dedić, 69. Frederiksen.
Rozhodčí: Petrovic – Apap, Muscat (MLT).

FC Zbrojovka Brno: Šustr – Moravec (59. Štěpanovský), Dreksa (59. Hlavica), Šural (81. Černín), Záhumenský – Reiter (59. Šumbera), Vaněk (68. Jambor), Sedlák (81. Lacík), Fousek (59. Bariš) – Pachlopník (68. Hladík) – Zikl (59. Fila).
WSG Wattens: Ožegović – Gölles, Hager, Soares, Buchacher – Jaúregui, Smith, Toplitsch ©, Naschberger- Kerber, Lauf. Střídající: Beccari, Oswald – Gugganig, Petsos, Frederiksen, Rieder, Bauernfeind, Rogelj, Dedić, Koch, Yeboah, Schnegg, Behounek, Celic.

 

 


Finále

WSG Swarovski Tirol Wattens – SK Sigma Olomouc 1:1, na penalty 2:1

Branky: 39. Zmrzlý – 75. Hager.
Rozhodčí: Cann – Vella, Francalanza (MLT).

WSG Swarovski Tirol: Oswald © – Koch, Behounek, Petsos, Schnegg – Rogelj, Gugganig, Celic, Rieder – Yeboah, Frederiksen. Náhradníci: Ožegović, Beccari – Gölles, Hager, Soares, Buchacher, Jaúregui, Smith, Toplitsch, Naschberger, Bauernfeind, Kerber, Lauf, Dedić.
SK Sigma Olomouc: Mandous – Látal, Štěrba, Poulolo, Zmrzlý – Hála, Houska ©, Greššák, Daněk, González – Radič. Náhradníci: Trefil – Beneš, Sladký, Vepřek, Breite, Šíp, Grygar, Zlatohlávek, Chytil, Nešpor, Yunis.

 

 


O 3. místo

FC Zbrojovka Brno – FC Spartak Trnava 1:0 (1:0)

Branky: 29. Fousek (z pen.)
Rozhodčí: Farrugia – Camilleri, Ciantar.

FC Zbrojovka Brno: Šustr (46. Floder) – Moravec, Dreksa, Šural, Záhumenský – Štepanovský (79. Zikl), Vaněk (79. Bariš), Pachlopník (79. Černín), Sedlák, Fousek – Fila (66. Hladík).
FC Spartak Trnava: Rusov – Tumma, Kolesár (73. Karhan), Tsaousis, Koštrna, Koša (60. Gembický), Mikovič (73. Kotlár), Vlasko (73. Benovič), Olejník (73. Jendřek), De Barros, Savvidis.

Tipsport
Malta Cup 2023

  TÝMY  

OHLASY

Určitě bychom turnaj doporučili dál, pro nás to byly dva skvělé zápasy
a tréninkový týden po všech stránkách ve skvělých podmínkách...

Martin Švejnoha
WSG Tirol

20

2. ročník

Tipsport Malta Cup 2020

Ohlédnutí se za 2. ročníkem

BB9I1938.jpg

1. ročník

Tipsport Malta Cup 2019

Ohlédnutí se za 1. ročníkem

visit-malta_RET.png
logo maltský svaz_RET.png
ČT_sport_logo.png
bottom of page