top of page

O turnaji Malta Cup

Tipsport už téměř čtvrt století pořádá největší zimní fotbalový turnaj v České republice - Tipsport ligu. Organizátoři v posledních letech dospěli k rozhodnutí, že je čas domácí zimní fotbalový turnaj zatraktivnit a nabídnout úspěšným klubům ještě bonus – přípravný kemp a účast na zimním turnaji ve špičkových podmínkách a v subtropickém klimatu. Tipsport Malta Cup tak vznikl jako nadstavba - finále Zimní Tipsport ligy.

„Téměř všechny profesionální kluby ze střední Evropy jezdí v zimním období do přímořských letovisek, proto jsme variantě finále našeho turnaje v exotické destinaci od počátku věřili. Chtěli jsme do turnaje přinést něco nového a na turnaj v neobvyklém místě do budoucna přilákat třeba i českou klubovou špičku, která dává přednost přípravě v přívětivých klimatických podmínkách,” říká šéf komunikace Tipsportu Václav Sochor.

„Přemýšleli jsme o lokalitě s celoročně příjemným klimatem, kam by české a slovenské kluby mohly jezdit v zimní pauze za přípravou. První tip přišel z arabského světa a jednání nás zavála až do Ománu, kde jsme měli kontakty a příslib toho, že nám ve všem vyjdou vstříc. Souviselo to i s konáním  Mistrovství světa ve fotbale 2022 v sousedním Kataru. Jednání ale nebyla úspěšná. S Maltou pak jako alternativou přišel zástupce turistické agentury, která Maltu zastupuje a propaguje v Česku,“ komentuje šťastné setkání českých organizátorů a Malty manažer sponzoringu Tipsportu Lubomír Ježek. Brzy poté odletěla delegace Tipsportu na Maltu, kde se poprvé setkala se zástupci místního fotbalového svazu a maltské turistické centrály. Po těchto jednáních už začala myšlenka zimního turnaje v „exotické“ destinaci dostávat reálné obrysy.

Malta je tradiční fotbalová země, a ukázalo se hned během prvního ročníku TMC, že je i skvělým místem pro zimní přípravu středoevropských klubů. Bohužel je Malta jako destinace pro zimní přípravu v České republice nedoceněná a vlastně téměř neobjevená. Na propagaci Malty jako turistické destinace a místa pro zimní přípravu sportovců se tak snažíme spolupracovat s novináři z českých a slovenských mainstreamových a sportovních médií, kteří o turnaji přímo z Malty informují.

Po prvním a druhém česko-slovenském ročníku Tipsport a organizátoři z agentury MFA Sports plus turnaj dokonce prvně rozšířili na mezinárodní podnik, když se zúčastnil rakouský klub WSG Tirol. „A v této mezinárodní podobě se nám zdá Tipsport Malta Cup absolutně nejzajímavější variantou. Čtvrtý ročník turnaje už odehrály kluby ze čtyř zemí: České republiky, Slovenska, Rakouska a Dánska a 5. ročník Tipsport Malta Cupu bude mít zatím nejširší obsazení. Přivítáme na Maltě šest fotbalových klubů, prvně zástupce německého fotbalu FC Sandhausen z 2. bundesligy, “ chválí aktuální podobu turnaje Lubomír Ježek z Tipsportu. 

visit-malta_RET.png
logo maltský svaz_RET.png
ČT_sport_logo.png
bottom of page