top of page

Tipsport
Malta Cup 2023

  TÝMY  

OHLASY

Určitě bychom turnaj doporučili dál, pro nás to byly dva skvělé zápasy
a tréninkový týden po všech stránkách ve skvělých podmínkách...

Martin Švejnoha
WSG Tirol

3. Ročník Malty ovládli fotbalisté rakouského Tirolu

Aktualizováno: 8. 12. 2021

Vítězem mezinárodní turnaj Tipsport Malta Cup 2021 se stali fotbalisté WSG Swarovski Tirol Wattens, kteří ve finále, které skončilo v základní hrací době 1:1, porazili 5:4 na penalty Sigmu Olomouc. Třetí místo brala Zbrojovka Brno po těsné výhře 1:0 nad Spartakem Trnava.Tipsport Malta Cup byl jediným zimním turnajem v Evropě

Týden na Maltě byl specifický a možná už nikdo z hráčů nic podobného nezažije. Testování 72 hodin před odletem, izolace od okolního světa během turnaje, ale ve finále na Maltě všechno běželo normálně a kluby se mohly věnovat v ideálních klimatických podmínkách turnajovým zápasům a především tréninku a přípravě na druhou část sezony, která v celé řadě evropských zemí začíná nezvykle brzy.


„Pandemie koronaviru překopala veškeré plány už během organizace turnaje. Třeba česká fotbalová liga má přestávku jen tři týdny. Právě soutěžní změny termínů v České republice, Rakousku i na Slovensku nám velice zkomplikovaly přípravu turnaje. Situace nám vůbec nepřála ani z hlediska složitých podmínek pro cestování, mnoha hygienických opatření. Tipsport Malta Cup je tak jediným fotbalový turnajem v Evropě, který se podařilo v zimním období uspořádat. Známý Atlantic Cup v Portugalsku, turnaj na Kypru, všechny pořadatelé nakonec zrušili,“ potvrzuje výjimečnost celé akce Helmut Amhof z pořádající agentury MFA SportsPlus.

Soustředění v teple byla správná volba

Fotbalisté žili po celý týden ve svých bublinách. V hotelu, v autobusech, na trénincích a potkali se jen na hřišti během zápasů. Bylo to pro ně jiné než v předchozích letech, kdy se týmy dostaly třeba k prohlídce hlavního města Vallety. Tipsport Malta Cup ale nakonec proběhl naprosto hladce bez jakýchkoliv komplikací a hráči i trenéři se shodují, že rozhodnutí odjet s Tipsportem za teplem na týdenní přípravu bylo správné.

 

Semifinále

SK Sigma Olomouc – FC Spartak Trnava 2:1 (0:0)

Branky: 58. Daněk, 89. Radič – 84. Kotlár.
Rozhodčí: Mangion – Francalanza, Spencer (MLT).

SK Sigma Olomouc: Mandous Látal (72. Yunis), Beneš (46. Štěrba) , Poulolo, Vepřek (46. Zmrzlý) Hála (46. Sladký), Houska, Breite (46. Greššák), Chytil (46. Daněk), Pablo (86. Šíp) Nešpor (46. Radič).
FC Spartak Trnava: Takáč – Turňa (10. Koštrna), Grič, Tumma ©, Jendrek – Kóša, Kolesár, Benovič – Gembický, Kotlár, Olejník. Střídající: Rusov – Tsaousis, Karhan, Mihál, Mikovič, Vlasko, Savvidis, Cabral, Koštrna.

FC Zbrojovka Brno – WSG Swarovski Tirol Wattens 0:2 (0:0)

Branky: 67. Dedić, 69. Frederiksen.
Rozhodčí: Petrovic – Apap, Muscat (MLT).

FC Zbrojovka Brno: Šustr – Moravec (59. Štěpanovský), Dreksa (59. Hlavica), Šural (81. Černín), Záhumenský – Reiter (59. Šumbera), Vaněk (68. Jambor), Sedlák (81. Lacík), Fousek (59. Bariš) – Pachlopník (68. Hladík) – Zikl (59. Fila).
WSG Wattens: Ožegović – Gölles, Hager, Soares, Buchacher – Jaúregui, Smith, Toplitsch ©, Naschberger- Kerber, Lauf. Střídající: Beccari, Oswald – Gugganig, Petsos, Frederiksen, Rieder, Bauernfeind, Rogelj, Dedić, Koch, Yeboah, Schnegg, Behounek, Celic.
 

Finále

WSG Swarovski Tirol Wattens – SK Sigma Olomouc 1:1, na penalty 2:1

Branky: 39. Zmrzlý – 75. Hager.
Rozhodčí: Cann – Vella, Francalanza (MLT).

WSG Swarovski Tirol: Oswald © – Koch, Behounek, Petsos, Schnegg – Rogelj, Gugganig, Celic, Rieder – Yeboah, Frederiksen. Náhradníci: Ožegović, Beccari – Gölles, Hager, Soares, Buchacher, Jaúregui, Smith, Toplitsch, Naschberger, Bauernfeind, Kerber, Lauf, Dedić.
SK Sigma Olomouc: Mandous – Látal, Štěrba, Poulolo, Zmrzlý – Hála, Houska ©, Greššák, Daněk, González – Radič. Náhradníci: Trefil – Beneš, Sladký, Vepřek, Breite, Šíp, Grygar, Zlatohlávek, Chytil, Nešpor, Yunis.
 

O 3. místo

FC Zbrojovka Brno – FC Spartak Trnava 1:0 (1:0)

Branky: 29. Fousek (z pen.)
Rozhodčí: Farrugia – Camilleri, Ciantar.
FC Zbrojovka Brno: Šustr (46. Floder) – Moravec, Dreksa, Šural, Záhumenský – Štepanovský (79. Zikl), Vaněk (79. Bariš), Pachlopník (79. Černín), Sedlák, Fousek – Fila (66. Hladík).
FC Spartak Trnava: Rusov – Tumma, Kolesár (73. Karhan), Tsaousis, Koštrna, Koša (60. Gembický), Mikovič (73. Kotlár), Vlasko (73. Benovič), Olejník (73. Jendřek), De Barros, Savvidis.

visit-malta_RET.png
logo maltský svaz_RET.png
ČT_sport_logo.png
bottom of page