top of page

Tipsport
Malta Cup 2023

  TÝMY  

OHLASY

Určitě bychom turnaj doporučili dál, pro nás to byly dva skvělé zápasy
a tréninkový týden po všech stránkách ve skvělých podmínkách...

Martin Švejnoha
WSG Tirol

Kluby už trénují na Maltě, favority turnaje jsou Liberec a Tirol

V pondělí dopoledne odletěl z Brna na Maltu charter s fotbalovými kluby a třicítkou českých a slovenských novinářů. Česko reprezentují Liberec a Zlín, Slovensko kluby FC Spartak Trnava a AS Trenčín. Další účastníci rakouský WSG Tirol a německý SV Sandhausen dorazili na Maltu po vlastní ose. Už ve středu turnaj nabídne úvodní zápasy Liberec - Tirol (11:00) a Trnava - Zlín (16:00).


Fotbalisté se ubytovali v hotelovém resortu Salini s krásným výhledem na zátoku Salina Bay na severu ostrova. Pro větší komfort má každý klub své vlastní hotelové patro. V tréninkovém areálu národního stadionu Ta Qali začaly kluby trénovat hned v pondělí odpoledne v příjemných jarních teplotách. Kluby čeká na Maltě nejen tréninková příprava, ale především kvalitní turnajové zápasy Tipsport Malta Cupu. Utkají se ve dvou tříčlenných skupinách systémem každý s každým a poté sehrají zápasy o umístění. Celý přípravný kemp má nejlepší obsazení ve své dosavadní historii. V minulosti bojovaly o křišťálový pohár z dílny české sklárny Rückl čtyři týmy, letos poprvé šest. Kdo nakonec získá křehkou trofej? To se dozvíme ve čtvrtek 19. ledna. Finálový den nabídne nejen souboj o vítězství, ale také duely o celkové 3. a 5. místo v turnaji.


Duel favoritů na úvod O třetí finále v řadě bude hrát rakouský Tirol. Jak vidí šance jednotlivých týmů na vítězství v turnaji bookmakeři sázkové kanceláře Tipsport? Před rokem se na Maltě radovala Sigma Olomouc z finálové výhra nad Tirolem, Sigma se ale letos turnaje neúčastní. Do role favorita tak bookmakeři staví právě aktuálně pátý tým nejvyšší rakouskou ligy v kurzu 4,7:1. Stejné šance na výhru v turnaji s kurzem 4,7:1 dávají také ambicióznímu českému klubu Slovanu Liberec a právě Liberec a Tirol se utkají na úvod turnaje. Tento zápas tak mnohé napoví.

Druhá bundesliga bude oživením O něco horší kurz na celkovou výhru v turnaji 5,2:1 má SV Sandhausen, který zastupuje poprvé na turnaji německý fotbal. "Na vystoupení týmu 2. německé bundesligy jsme velmi zvědaví, mělo by to být oživení turnaje, přesto, že se jim nedařilo v soutěží a jsou zatím poslední," říká Helmut Amhof z pořádající agentury. Stejný kurz má i slovenská Trnava, které se ale ve slovenské lize na podzim dařilo a není bez šancí na titul. Další v pořadí kurzů na vítěze turnaje jsou fotbalisté Zlína (6:1) a Trenčín (7,5:1). Trenčín má za sebou nevydařenou polovinu sezony, tomu odpovídá 9. místo z 12 účastníků slovenské ligy.

Zlín chce z krize Klub přezdívaný ševci (podle legendární obuvnické firmy Baťa, která ve městě vznikla) má posunout ze sestupových příček zkušený někdejší reprezentační trenér Pavel Vrba, jenž má v portfoliu i angažmá v Plzni, na Spartě, v Žilině nebo Ludogorci Razgrad. Trenér Vrba chce využít především tří kvalitních zápasů na výborných trávnících jako přípravu na brzký start 1. české ligy, v tréninku se podle jeho slov zaměří spíš na technické věci a taktiku, než na tvrdou fyzickou přípravu. Pro svěřence trenéra Pavla Vrby je soustředění na Maltě navíc příjemným zpestřením – v předcházejících letech se připravovali výhradně v domácích podmínkách.


 

Kurzy na vítěze Tipsport Malta Cupu

FC Slovan Liberec

4.70

WSG Tirol

4.70

SV Sandhausen

5.20

FC Spartak Trnava

5.20

FC Trinity Zlín

6.00

AS Trenčín

7.50

Zdroj: www.tipsport.cz

visit-malta_RET.png
logo maltský svaz_RET.png
ČT_sport_logo.png
bottom of page