top of page

Tipsport
Malta Cup 2023

  TÝMY  

OHLASY

Určitě bychom turnaj doporučili dál, pro nás to byly dva skvělé zápasy
a tréninkový týden po všech stránkách ve skvělých podmínkách...

Martin Švejnoha
WSG Tirol

Spartak Trnava sa opäť predstaví na Tipsport Malta Cupe

Aktualizováno: 11. 1. 2022

Legendárny slovenský klub FC Spartak Trnava bude opäť hájiť slovenské farby na medzinárodnom futbalovom turnaji Tipsport Malta Cup 2022.


Kým v minulom ročníku sa Trnave na Malte príliš nedarilo (4. miesto), v tom nasledujúcom by to malo byť o inom. Klub sa aj vďaka generálnemu partnerovi Tipsport stabilizoval, hráči si zvykli na prácu pod trénerom Gašparíkom, no a do ich radov pribudla vzácna posila Martin Škrtel.Bude to Trnava iná


Existenčné problémy, nový tréner, neúplný káder a piate miesto po základnej časti najvyššej súťaže. Aj to bola realita, s ktorou na začiatku roka 2021 Spartakovci cestovali na Maltu. Nik nevedel povedať ako bude vyzerať zvyšok sezóny.


Hráči si však na prácu pod trénerom Gašparíkom rýchlo osvojili. Dobre nastavený tréning v stredomorských podmienkach priniesol impulz, ktorý futbalisti zúročili celkovým triumfom v Zimnej Tipsport lige. Do konca sezóny sa červeno-čierni posunuli v tabuľke na štvrté miesto a zahrali si aj kvalifikáciu Európskej konferenčnej ligy.


„Začiatkom tohto roka prišiel k mužstvu nový realizačný tím. Naším cieľom bolo skonsolidovať káder a stabilizovať výkonnosť tak, aby sme boli výsledkovo úspešní. Nakoniec sa nám podarilo prebojovať sa na štvrtú priečku, čo nám zaručilo aj pohárovú Európu. V tejto sezóne sme momentálne na druhej pozícii a naším cieľom je rovnako ako vlani, hrať o európske poháre. Mužstvo zostalo vcelku pohromade a väčšina hráčov, ktorí boli na Tisport Malta Cupe vlani tam budú aj tento rok a tešíme sa na kvalitné podmienky a veľmi dobré zápasy,“ povedal tréner FC Spartak Trnava Michal Gašparík.

Veľkým posunom vpred bolo angažovanie Martina Škrtela. Bývalý kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie priniesol klubu aj celej súťaži väčšiu divácku atraktivitu. Tento progres si samozrejme všimol Tipsport, čo napokon prispelo k dohode s klubom na generálnom partnerstve. Škrtel sa dokonca stal jednou zo športových tvárí spoločnosti.


„Som veľmi rád, že to takto vyšlo. Do dobre rozbehnutého mužstva som prišiel po dlhšom zranení. Mojím príchodom sa obraz hry príliš nezmenil. Zakladáme si pevnej defenzíve, čo mi sedí, dostávame málo gólov a dobre sa mi na ihrisku spolupracuje so všetkými spoluhráčmi. Atmosféra v klube je výborná,“ povedal stopér FC Spartak Trnava Martin Škrtel.


Krôčik po krôčiku


Trnavčania sa momentálne nachádzajú na druhom mieste tabuľky slovenskej najvyššej súťaže s osembodovým mankom na Slovan.


„Budeme sa snažiť vyhrať zvyšné jesenné zápasy. Sme radi, že už sme v prvej šestke, o ďalšie miesta bude ešte boj. Naším cieľom je odrážať útoky Ružomberka i ostatných a byť čo najbližšie k Slovanu,“ povedal pre klubový web Škrtelov spoluhráč Filip Twardzik.

Okrem ligovej súťaže vedie cesta do pohárovej Európy aj cez úspech v Slovnaft Cupe. Ak zverenci trénera Gašparíka uspejú proti Košiciam, v následnom štvrťfinále budú mať celkom dobrú šancu dostať súpera z druhej ligy. Semifinále, či dokonca finále pohára, by pre klub z malého Ríma nemusel byť nereálne. Kvalitou kádra, zázemím a s lídrom, akým je Martin Škrtel má klub na to, aby bojoval o tie najvyššie priečky.


„Účasť na Tipsport Malta Cupe berieme ako vhodnú možnosť na prípravu v medzisezónnom období pred mimoriadne dôležitými jarnými zápasmi. Odohráme tri stretnutia s kvalitnými súpermi a verím, že budeme dobre nachystaní na boje v hornej šestke a v pohári,“ uzavrel stopér FC Spartak Trnava Martin Škrtel.
visit-malta_RET.png
logo maltský svaz_RET.png
ČT_sport_logo.png
bottom of page