top of page

Tipsport
Malta Cup 2023

  TÝMY  

OHLASY

Určitě bychom turnaj doporučili dál, pro nás to byly dva skvělé zápasy
a tréninkový týden po všech stránkách ve skvělých podmínkách...

Martin Švejnoha
WSG Tirol

Tipsport Malta Cup 2022 si zahrají kluby ze čtyř zemí

Aktualizováno: 3. 1. 2022

Zástupci Tipsportu a maltští organizátoři představili už 4. ročník mezinárodního fotbalového turnaje Tipsport Malta Cup.



Turnaj oživí nováček z Dánska

Tipsport Malta Cup proběhne od 16. do 25. ledna 2022. Z českých klubů se na Maltě představí SK Sigma Olomouc (Tipsport je generálním partnerem klubu). Soupeřem Hanáků bude slovenská Trnava, která hraje rovněž s logem Tipsportu na dresech, loňský vítěz rakouský WSG Tirol Wattens a poprvé čtvrtý zahraniční klub, dánský Aalborg BK. „Čtvrtý ročník vnímáme jako posun, zejména v podobě dalšího zahraničního účastníka Aalborg BK. Uvažovali jsme o rozšíření na šest týmů, ale vzhledem k obtížně situaci kolem organizování akcí v covidových časech jsme zůstali u čtyř,” vysvětluje Lubomír Ježek z Tipsportu.



Další novinkou bude hrací systém turnaje, kdy se utká každý s každým, který nahrazuje původní semifinálové zápasy a následné finále a o 3. místo. Týmy tak odehrají v turnaji o zápas navíc. „Doteď to nebylo možné, protože v minulých ročnících české týmy nechtěly hrát proti sobě a preferovaly soupeře ze zahraničí. Odehrály tak dva soutěžní zápasy v turnaji a třetí přátelský většinou s maltskými kluby,“ říká vedoucí komunikace Tipsportu Václav Sochor.


Bez podpory maltské strany by to nešlo

Tipsport Malta Cup probíhá za vydatné podpory maltské strany, která se i prostřednictvím turnaje prezentuje jako ideální zimní destinace pro přípravu fotbalových klubů. „Malta žije fotbalem. Počtem obyvatel jsme sice zhruba tak velcí jako evropské město střední velikosti, přesto se u nás hrají čtyři ligové soutěže,“ říká šéf marketingu Malta Tourism Authority Carlo Micallef. „Celý turnaj organizuje Tipsport, ale můžeme to dělat jen díky velké podpoře a pomoci, kterou od Malty dostáváme,“ pochvaluje si spolupráci Václav Sochor.


„Fotbalový turnaj se posunul skutečně na mezinárodní úroveň, začaly si ho všímat i špičkové kluby z dalších evropských zemí. Zájem poměřit si síly v rámci zimní přípravy v kvalitních podmínkách a subtropickém klimatu tak limitují jen rozdílné pauzy mezi podzimní a jarní částí ligy v jednotlivých státech,“ doplňuje Helmut Amhof z agentury MFA SportsPlus, která zastupuje Maltskou fotbalovou asociaci.


 


Program týmů na Tipsport Malta Cupu


NEDĚLE 16. ledna 2022
Přílet I Trénink

PONDĚLÍ, 17. ledna 2022
Trénink

ÚTERÝ 18. ledna 2022
Spartak Trnava vs. WSG Tirol
Sigma Olomouc vs. AAB Aalborg

STŘEDA 19. ledna 2022
Trénink

ČTVRTEK 20. ledna 2022
Trénink

PÁTEK 21. ledna 2022
WSG Tirol vs. AAB Aalborg
Sigma Olomouc vs. FC Spartak Trnava

SOBOTA 22. ledna 2022
Trénink

NEDĚLE 23. ledna 2022
Trénink

PONDĚLÍ 24. ledna 2022
Sigma Olomouc vs. WSG Tirol
Spartak Trnava vs. AAB Aalborg

Galavečer s vyhlášením vítězů

ÚTERÝ 25. ledna 2022
Odlet
visit-malta_RET.png
logo maltský svaz_RET.png
ČT_sport_logo.png
bottom of page