top of page

Tipsport Malta Cup 2024 odhalil účastníky turnaje

Aktualizováno: 9. 1.

SK Sigma Olomouc, FC Hradec Králové, FC Spartak Trnava a FK Austria Vídeň, to jsou účastníci 6. ročníku mezinárodního fotbalového turnaje, který pořádá Tipsport ve spolupráci s maltskou fotbalovou asociací, na středomořském ostrově od 8. do 15. ledna 2024. Dva české kluby, jeden slovenský tým a opět i zástupce rakouského fotbalu absolvují přípravný kemp s kvalitními zápasy ve skvělých podmínkách, které na Maltě i v zimě panují.Patronem turnaje Tipsport Malta Cup 2024 se stal bývalý reprezentační útočník, hráč Sparty Praha, Austrie Vídeň, Trabzonsporu nebo Besiktase Istanbul Tomáš Jun, komentář k rakouskému fotbalu přidal během tiskové konference i legendární Antonín Panenka, bývalý hráč největšího rivala Austrie Rapidu Vídeň.

Tomáši, máte v týmu ještě nějaké spoluhráče?

Je to dlouhá doba co jsem tam hrál, ale kamarády tam mám ve vedení, i mezi hráči, kteří byli tehdy ještě velmi mladí a dnes už patří mezi zkušené borce. Potěšila mě nabídka Tipsportu stát se patronem turnaje. Jsem s Austrií v kontaktu, ví o mně a moc se na to těším.

Jaké šance dáváte Austrii na turnaji v konkurenci Hradce, Olomouce a Trnavy?

Budou to vyrovnané zápasy, v dřívějších letech byla Austrie silnější, teď mají své problémy, nedaří se jim nakouknout do pohárů, poslední titul získali ještě v době, kdy jsem tam hrál. Asi největší problém je ve financích, hrají s mladými, kteří ještě nemají tolik zkušeností. Ale mají šikovní mladé hráče s velkým potenciálem. Očekávám zajímavé setkání a konfrontaci rakouského, českého a slovenského fotbalu.


A jak vidí vídeňský klub legenda jeho největšího rivala Rapidu Antonín PanenkaPotěšilo mě, že uvidím na turnaji rakouské mužstvo, i když to není Rapid ale Austrie, což je vlastně největší nepřítel fanoušků Rapidu. Měl jsem ale s Austrií dobré vztahy, hráli tam už v mojí éře naši kluci Láďa Borovička, Libor Radimec. Špička rakouské ligy je podobná té naší, budou to zajímavé zápasy, rád se na to podívám. Ale je to pořád příprava, trenéři budou zkoušet, bude záležet, jak k tomu hráči přistoupí, takže tipovat favorita je těžké, ale fandím Austrii.

PROGRAM TIPSPORT MALTA CUP 2024

Většina zápasů se odehraje na národním maltském stadionu Ta Qali

Středa 10. 1. 2024 HRACÍ DEN 1 – Ta‘ Qali​ stadium

17:00 Hradec Králové – Austria Vídeň (ČT Sport + TV Tipsport)​

20:00 Sigma Olomouc – Spartak Trnava (ČT Sport + TV Tipsport)​

Sobota 13. 1. 2024 HRACÍ DEN 2 – Ta‘ Qali​ stadium

11:00 Spartak Trnava – Austria Vídeň (TV Tipsport)​

14:00 Sigma Olomouc – Hradec Králové (TV Tipsport)​

Pondělí 15. 1. 2024 HRACÍ DEN 3 – Tony Bezzina stadium

13:00 Hradec Králové – Spartak Trnava (ČT Sport + TV Tipsport)​

16:00 Sigma Olomouc – Austria Vídeň (ČT Sport + TV Tipsport)​Tréninkový areál národního stadionu Ta Qali nabízí v lednu pro kluby ze střední Evropy skvělé podmínky


visit-malta_RET.png
logo maltský svaz_RET.png
ČT_sport_logo.png
bottom of page