top of page

Trenéři o Maltě: Těšíme se na dobré terény a kvalitní zahraniční soupeře

Aktualizováno: 9. 1.

Trenéři Olomouce, Hradce Králové, Trnavy a sportovní ředitel Austrie Vídeň, klubů, kteří se utkají v rámci Tipsport Malta Cupu a na Maltě stráví týdenní soustředění, shrnuli, s jakými plány na Maltu vyrážejí a co od přípravného kempu očekávají.


Michal Gašparík, trenér FC Spartak Trnava

"Na tento turnaj jedeme již počtvrté, za což děkujeme našemu partnerovi Tipsportu. Tento model zimní přípravy se nám velmi osvědčil, na Maltě jsme našli výborné podmínky pro přípravu a kvalitní soupeře. Proto si letos náš pobyt na Maltě ještě prodloužíme. Ze zimní přípravy jsme čerpali celý rok a možná i proto byl rok 2023 tak úspěšný. Chceme si to zopakovat, a proto jsme rádi, že nemusíme měnit věci, které nám v přípravě vycházejí."

Turnaj na Maltě končí 15. ledna, ale Spartak si prodlouží svůj pobyt na Maltě do 21. ledna a v plánu má další přípravné utkání s některým z maltských prvoligových klubů. Generálku na slovenskou ligu si Trnava zahraje se čtvrtým týmem rakouské bundesligy Hartbergem, se kterým se Trnava potkala i minulou zimu. Zápas se odehraje 27. ledna od 13 hodin na stadionu Antona Malatinského.


Manuel Ortlechner, sportovní ředitel FK Austria Vídeň

"Jsme rádi, že jsme byli pozváni na Tipsport Malta Cup. Ve třech testovacích zápasech se budeme moci utkat s kvalitními zahraničními soupeři. Na Maltě očekáváme ty nejlepší podmínky pro optimální přípravu na jarní sezónu během desetidenního tréninkového kempu."
Václav Jílek, trenér SK Sigma Olomouc

"Na soustředění a celý Tipsport Malta Cup se těšíme. Před dvěma lety jsme na Maltě měli vynikající tréninkové podmínky, především terény byly opravdu fantastické. Nepochybuji, že to tak bude i tentokrát. Čeká nás také konfrontace se třemi kvalitními soupeři. Měli bychom mít tedy vše, co pro dobrou přípravu potřebujeme."Václav Kotal, trenér FC Hradec Králové

"Já jsem toto soustředění velice přivítal. Věřím, že tam budeme mít vhodný terén pro přípravu. Zároveň víme, že potřebujeme zapracovat na organizaci hry, takže nám každý zápas s kvalitním soupeřem jen prospěje. Čekají nás tam silní protivníci, kteří nás prověří, což považuji za důležité, protože stále máme na čem pracovat. K tomu nám zatím scházel potřebný časový prostor v rozehrané sezoně. Poslední utkání ve Zlíně nám ukázalo naše limity. Na Maltě jsem ještě nebyl, takže to pro mě bude úplně nová zkušenost.“visit-malta_RET.png
logo maltský svaz_RET.png
ČT_sport_logo.png
bottom of page