top of page

Trnava neuspěla proti Austrii a české maltské derby skončilo remízou

Aktualizováno: 15. 1.

Tipsport Malta Cup měl na programu další dva zápasy. Trnava potřebovala proti Austrii body, aby si zachovala možnost bojovat o dobré umístění a celkově i vylepšila sebevědomí z úvodní prohry proti Olomouci. Slováci dvakrát srovnali náskok rakouského klubu, ale nakonec v 90. minutě o remízu přišli.


České turnajové derby mezi Olomoucí a Hradcem zpočátku zápasu vypadalo dost jednoznačně. Olomouc dobře kombinovala, přehrávala soupeře zejména ve středu hřiště a spoluhráči minimálně dvakrát našli v jasné šanci před brankou olomouckého kanonýra Juliše, který si ale v sobotu odpoledne vybral střeleckou siestu a pálil balony přes branku někam směrem k Sicílii. To jak známo není ve fotbale dobrá strategie a tohle váhání za Hradec potrestal šikovný mladík Hais. Ten zlobil na hrotu celý poločas, což nakonec potvrdil vedoucím gólem v 36. minutě.

Olomouc znovu zabrala až po poločase, kdy se na hřiště dostala nová jedenáctka. Ve 49. minutě vyrovnala posila ze Sparty Jan Fortelný a zdálo se, že Hanáci soupeře přemůžou. Předváděli však jenom technické cupitání kolem vápna bez pořádné šance. Votroci z Hradce postupně zjistili, že rychlé kontry po olomouckých ztrátách jim mohou přinést i vítězství a Sigma Olomouc měla v posledních 10 minutích skutečně jen kus štěstí (Hradečtí smůly), že neprohrála.


Před posledním hracím dnem Tipsport Malta Cupu tak mají k vítězství v turnaji nejblíže Austria a Sigma se čtyřmi body. Vítěz jejich vzájemného duelu bude zcela jistě vítězem turnaje. Pokud jen remízují a Hradec porazí Trnavu, budou mít tři kluby po 5 bodech, v utkáních mezi sebou remízy a bude rozhodovat skóre.


Výsledky 2. hracího dne


FC Spartak Trnava - FK Austria Vídeň 2:3 (1:1)

Góly: 45. Djuričin, 88. Bainovič (pen.) – 43. Galvao, 55. Polster, 90. Gruber


SK Sigma Olomouc - FC Hradec Králové 1:1 (0:1)

Góly: 49. Fortelný - 36. Hais
visit-malta_RET.png
logo maltský svaz_RET.png
ČT_sport_logo.png
bottom of page