top of page

Tipsport
Malta Cup 2023

  TÝMY  

OHLASY

Určitě bychom turnaj doporučili dál, pro nás to byly dva skvělé zápasy
a tréninkový týden po všech stránkách ve skvělých podmínkách...

Martin Švejnoha
WSG Tirol

V prvních zápasech uspěly Trnava a Olomouc

Aktualizováno: 21. 1. 2022

Úvod turnaje Tipsport Malta Cup obstarali fotbalisté slovenské Trnavy a loňského vítěze rakouského Tirolu Wattens. Druhý zápas patřil Olomouci a Aalborgu.


Zápas začal v úterý odpoledne na stadionu Ta Qali dost vlažně, jakoby hráči nechtěli vydat příliš sil, které budou potřebovat v dalším programu turnaje a tréninkového kempu. Ale skok z tvrdého tréninku do zápasového tempa bývá náročný. Dynamiku zápasu posunul až gól po změně stran, když se trefil trnavský Iván. Obhájce titulu Tirol nechtěl nechat zápas soupeři a tlačil se do útoku. Vstřelit gól ale rakouském týmu nebylo přáno. Naopak pojistku přidala v 82. minutě Trnava a o vítězi tak bylo rozhodnuto. „Zápas splnil naše očekávání na úvod přípravy, řada hráčů podala kvalitní výkon. Na Maltě jsme velmi spokojeni. Byli jsme tu už vloni, a tak jsme věděli, do čeho jdeme. Výborní soupeři a ideální podmínky pro trénink. Zatím nám tady chybí největší hvězda Martin Škrtel, který laboruju se zraněnou achilovkou, ale věříme, že v průběhu soustředění za námi na Maltu dorazí,“ říká trenér Trnavy Michal Gašparík.


Ve druhém večerním zápase Olomouc výsledkově smetla Aalborg 3:0. Dánský tým rozdělil herní zatížení pro každého hráče do 30 minut a rotace v sestavě byly i na výsledku proti kompaktnější Olomouci znát.


Foto: Domenic Aquilina
visit-malta_RET.png
logo maltský svaz_RET.png
ČT_sport_logo.png
bottom of page